14/09/2020, List z Wielkiej Brytanii

Szanowny Panie!
Jeśli to możliwe proszę o zamieszczenie poniższego tekstu na głównej stronie waszego portalu:

Alarm dla Polonii !!!

Po lipcowych wyborach w Polsce opadły emocje i zapadła błoga cisza. Zatopiła się w niej też nasza brytyjska Polonia. To błąd. Nasz narodowy „pomysłowy Dobromir” bowiem nie próżnuje i w tej ciszy knuje swój kolejny wredny plan. Właśnie postanowił złupić skórę z tych wszystkich, którzy za granicą próbują zarobić na swoją lepszą przyszłość. Ni mniej, ni więcej tylko postanowił nas wszystkich pracujących tu na obczyźnie opodatkować. W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, 4 września 2020 r. pojawiła się informacja o przygotowywanym przez MF projekcie ustawy o zmianie m.in. ustawy o PIT i CIT. Wśród założeń planowana jest również likwidacja ulgi abolicyjnej. Działanie to uderzy głównie w osoby pracujące w m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, USA, Rosji. To działanie wpłynie bowiem na rezydentów podatkowych pracujących za granicą. Obecnie, pracując za granicą, np. w Wielkiej Brytanii, uzyskując tylko tam dochód, osoba zapłaci podatek dochodowy tylko w UK. Zatem w Polsce nie musi już płacić podatku z tytułu dochodów osiąganych w Wielkiej Brytanii. Likwidacja ulgi abolicyjnej spowoduje, że taka osoba będzie musiała zapłacić w Polsce różnicę między podatkiem w Polsce, a tym zapłaconym w Wielkiej Brytanii. Za opracowanie projektu zmian odpowiedzialny jest wiceminister finansów Jan Sarnowski. Zakładane zmiany mają zostać przyjęte przez Radę Ministrów do końca września tego roku. Likwidacja ulgi abolicyjnej ma nastąpić od 1 stycznia 2021 r.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-ulgi-abolicyjnej-kolejne-zmiany-podatkowe-w-2021

Niech nikt nie ma złudzeń – jest to robione po to, by nasz „pomysłowy Dobromir” nadal miał za co bawić się władzą i dalej karmić swój sen o potędze. Pytanie jest tylko takie:

dlaczego to my mamy za to płacić – za jego polityczne fanaberie?

Jakim prawem sięga do naszych kieszeni ? Kto mu dał takie prawo ? Czy pytał się nas o zdanie w tej sprawie ? Oczywiście nie ! I dlatego powinniśmy stawić mu opór ! Polonia z Wielkiej Brytanii, ale i z innych państw powinna podnieść wielkie larum mówiąc mu – Won od naszych portfeli ! Trzeba szybko zorganizować się przeciwko temu łotrostwu – bu mu zapobiec. Dlatego wzywam wszystkich Polonusów:

Obudźcie się, bo za chwilę będzie za późno !

Już raz J.Kaczyński taką próbę „obłupienia nas ze skóry” podjął – było to w czasie jego pierwszego rządu w latach 2005-07. Wtedy brytyjska Polonia potrafiła się zmobilizować – zorganizowano manifestację pod konsulatem, a jej efektem było zmuszenie rządu Kaczyńskiego do podpisania Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Teraz też trzeba działać zdecydowanie i szybko.
Kto bowiem zna realia obecnej władzy, będzie ona chciała uchwalić to opodatkowanie szybko i po cichu, tak by nikt nie zdążył zaprotestować. A potem będzie już za późno i zostanie tylko płacz.

Zamieszczam ten Alarm i proszę wszystkich, którzy go przeczytają, by przekazywali go dalej swoim kolegom i znajomym tak, by sprawę tę nagłośnić wśród Polonii jak najprędzej. Do Polski musi pójść gromki protest wszystkich nas na obczyźnie !
Robin Hood

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •